Kobiety mają okazję skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych: cytologii i mammografii. CytoMammobus Fundacji SOS Życie będzie otwarty od 25 listopada do 8 grudnia w Niechobrzu i od 9 do 19 grudnia w Zgłobniu. Aby umówić się na badania do ambulansu wystarczy zadzwonić pod numer 17 582 40 60 i wybrać konkretną godzinę wizyty.

Cytomammobus stanie obok Ośrodka Zdrowia, a badania będą wykonywane przez doświadczony personel. Cytologię będzie pobierała wykwalifikowana położna – zapraszamy młode kobiety po 25 roku życia.

Rejestracja odbywa się telefonicznie, a na badania można umówić się na konkretną godzinę. Warto zadzwonić i zarejestrować się 17 582 40 60 lub 801 08 09 10 (koszt z telefonu stacjonarnego jak za połączenie lokalne) – rejestracja czynna od g. 8:00 – 18:00.

Kto może wykonać bezpłatne badanie?

Badania są bezpłatne dla kobiet objętych programem profilaktycznym wczesnego wykrywania raka piersi oraz programem wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. Bezpłatna cytologia co 3 lata - kobiety w wieku 25-59 lat. Bezpłatna mammografia co 2 lata - kobiety w wieku 50-69 lat lub co 12 miesięcy, jeśli u krewnych wystąpił rak piersi.

Badania finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Panie mają możliwość łatwego dostępu bez skierowania na profilaktyczną cytologię i mammografię.  Warto korzystać z tych badań, ponieważ choroba nowotworowa nie daje żadnych objawów, a te proste badania mogą nawet oszczędzić życie! Strach przed chorobą jest najgorszym doradcą, więc mimo strachu trzeba zmobilizować się i zbadać.

Dlaczego warto badać się profilaktycznie?

Regularnie wykonywane badania profilaktyczne pozwalają wykryć chorobę we wczesnym stadium rozwoju, gdy istnieje największa szansa na podjęcie skutecznego leczenia. Wczesna diagnoza, leczenie i w efekcie powrót do normalnego życia przez kobiety dotknięte chorobą – to cel nadrzędny programu. Po 50 roku życia występuje 80% zachorowań na raka piersi, przy czym prawie 50% zachorowań diagnozuje się między 50 a 69 rokiem życia. Na Podkarpaciu u 700-900 kobiet rocznie ma stwierdzonego raka piersi, około 250 umiera ze względu na za późno wykrytą zmianę.

Panie mają możliwość łatwego dostępu bez skierowania na profilaktyczną cytologię i mammografię.  Warto korzystać z tych badań, ponieważ choroba nowotworowa nie daje żadnych objawów, a te proste badania mogą nawet oszczędzić życie! Strach przed chorobą jest najgorszym doradcą, więc mimo strachu trzeba zmobilizować się i zbadać.

 

Plakat granatowy NIECHOBRZ

Plakat granatowy ZGŁOBIEŃ

 

Z satysfakcją informujemy, że Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej SOKRATES R. Małecka, M. Małecki sp. komandytowa decyzją Ministra Zdrowia z dnia 18 lipca 2022 r. uzyskał CERTYFIKAT AKREDYTACYJNY dla podstawowej opieki zdrowotnej.

Należy zaznaczyć, że nasz podmiot już po raz drugi uzyskał CERTYFIKAT AKREDYTACYJNY i posiada go nieprzerwanie od 2019 r.

Otrzymanie certyfikatu akredytacyjnego oznacza spełnianie najwyższych standardów w zakresie organizacji, bezpieczeństwa i jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych.

Certyfikat2022

 Placówki NZOZ Sokrates udzielają świadczeń zdrowotnych dla uchodźców z Ukrainy między innymi w zakresie: porad lekarskich, ustalania indywidualnego kalendarza szczepień ochronnych dla dzieci i młodzieży, realizacji szczepień ochronnych oraz szczepień p/COVID-19.

Заклади NZOZ Sokrates надають медичні послуги для біженців з України, зокрема: медичні консультації, встановлення індивідуального графіка
профілактичних щеплень дітей та підлітків, проведення профілактичних щеплень та щеплень проти COVID-19.

Od dnia 16.12.2021 rozpoczynamy szczepienia najmłodszej grupy wiekowej 5-11 lat.

Szczepienia odbywają się na terenie przychodni podstawowej opieki zdrowotnej.

Do szczepienia kwalifikuje lekarz.

Tak jak dotychczas szczepimy pacjentów we wszystkich innych grupach wiekowych.

Dla pacjentów pełnoletnich jest również możliwe szczepienie przeciw grypie.
 

Szanowni Państwo
Drodzy Pacjenci

Informujemy uprzejmie, że w trosce o Państwa bezpieczeństwo oraz komfort w NZOZ Sokrates jest już dostępna rejestracja online (24H) na wizyty do lekarzy, bez konieczności telefonowania, czy osobistego przychodzenia celem zarejestrowania się. Aby móc korzystać z rejestracji online należy założyć konto w systemie PSIM (Podkarpacki System Informacji Medycznej). Szczegółowa instrukcja, w jaki sposób założyć konto znajduje się pod linkiem:

Jak założyć konto i subkonto w PSIM

Nowo założone konto jest nieaktywne i wymaga tzw. autoryzacji. Można ją zrealizować jedną z następujących metod:

  • wykorzystując posiadany Profil Zaufany

lub

  • korzystając z pomocy Personelu naszej Przychodni.

Posiadając konto w PSIM można również założyć subkonto dla osób, które pozostają pod opieką prawną posiadacza konta (np. można założyć subkonta dla dzieci).

Chcąc zarejestrować dziecko należy utworzyć dla niego subkonto.

Posiadając aktywne konto w systemie PSIM uzyskujemy możliwość samodzielnej rejestracji na wizytę do lekarza. Szczegółowa instrukcja, w jaki sposób zarejestrować się na wizytę znajduje się pod linkiem:

Jak zarejestrować się na wizytę