Z satysfakcją informujemy, że od 16.06.2023 w Ośrodku Zdrowia w Zgłobniu rozpoczęła działalność poradnia kardiologiczna.

Poradnia dostępna będzie dla Pacjentów w ramach umowy z NFZ.

Pacjenci przyjmowani będą na bieżąco, bez zbędnego oczekiwania.

Telefon: 17 8501414 oraz 178501412

Kobiety mają okazję skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych: cytologii i mammografii. CytoMammobus Fundacji SOS Życie będzie otwarty od 25 listopada do 8 grudnia w Niechobrzu i od 9 do 19 grudnia w Zgłobniu. Aby umówić się na badania do ambulansu wystarczy zadzwonić pod numer 17 582 40 60 i wybrać konkretną godzinę wizyty.

Cytomammobus stanie obok Ośrodka Zdrowia, a badania będą wykonywane przez doświadczony personel. Cytologię będzie pobierała wykwalifikowana położna – zapraszamy młode kobiety po 25 roku życia.

Rejestracja odbywa się telefonicznie, a na badania można umówić się na konkretną godzinę. Warto zadzwonić i zarejestrować się 17 582 40 60 lub 801 08 09 10 (koszt z telefonu stacjonarnego jak za połączenie lokalne) – rejestracja czynna od g. 8:00 – 18:00.

Kto może wykonać bezpłatne badanie?

Badania są bezpłatne dla kobiet objętych programem profilaktycznym wczesnego wykrywania raka piersi oraz programem wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. Bezpłatna cytologia co 3 lata - kobiety w wieku 25-59 lat. Bezpłatna mammografia co 2 lata - kobiety w wieku 50-69 lat lub co 12 miesięcy, jeśli u krewnych wystąpił rak piersi.

Badania finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Panie mają możliwość łatwego dostępu bez skierowania na profilaktyczną cytologię i mammografię.  Warto korzystać z tych badań, ponieważ choroba nowotworowa nie daje żadnych objawów, a te proste badania mogą nawet oszczędzić życie! Strach przed chorobą jest najgorszym doradcą, więc mimo strachu trzeba zmobilizować się i zbadać.

Dlaczego warto badać się profilaktycznie?

Regularnie wykonywane badania profilaktyczne pozwalają wykryć chorobę we wczesnym stadium rozwoju, gdy istnieje największa szansa na podjęcie skutecznego leczenia. Wczesna diagnoza, leczenie i w efekcie powrót do normalnego życia przez kobiety dotknięte chorobą – to cel nadrzędny programu. Po 50 roku życia występuje 80% zachorowań na raka piersi, przy czym prawie 50% zachorowań diagnozuje się między 50 a 69 rokiem życia. Na Podkarpaciu u 700-900 kobiet rocznie ma stwierdzonego raka piersi, około 250 umiera ze względu na za późno wykrytą zmianę.

Panie mają możliwość łatwego dostępu bez skierowania na profilaktyczną cytologię i mammografię.  Warto korzystać z tych badań, ponieważ choroba nowotworowa nie daje żadnych objawów, a te proste badania mogą nawet oszczędzić życie! Strach przed chorobą jest najgorszym doradcą, więc mimo strachu trzeba zmobilizować się i zbadać.

 

Plakat granatowy NIECHOBRZ

Plakat granatowy ZGŁOBIEŃ

 

Z satysfakcją informujemy, że Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej SOKRATES R. Małecka, M. Małecki sp. komandytowa decyzją Ministra Zdrowia z dnia 18 lipca 2022 r. uzyskał CERTYFIKAT AKREDYTACYJNY dla podstawowej opieki zdrowotnej.

Należy zaznaczyć, że nasz podmiot już po raz drugi uzyskał CERTYFIKAT AKREDYTACYJNY i posiada go nieprzerwanie od 2019 r.

Otrzymanie certyfikatu akredytacyjnego oznacza spełnianie najwyższych standardów w zakresie organizacji, bezpieczeństwa i jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych.

Certyfikat2022

 Placówki NZOZ Sokrates udzielają świadczeń zdrowotnych dla uchodźców z Ukrainy między innymi w zakresie: porad lekarskich, ustalania indywidualnego kalendarza szczepień ochronnych dla dzieci i młodzieży, realizacji szczepień ochronnych oraz szczepień p/COVID-19.

Заклади NZOZ Sokrates надають медичні послуги для біженців з України, зокрема: медичні консультації, встановлення індивідуального графіка
профілактичних щеплень дітей та підлітків, проведення профілактичних щеплень та щеплень проти COVID-19.