dr hab. n. med. lek. Przemysław Pacan
prof. UR
specjalista psychiatrii dorosłych

 

Ukończył w 1993 r. Akademię Medyczną we Wrocławiu.
W latach 1994-2019 zatrudniony w Katedrze i Klinice Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
W latach 2002-2004 dyrektor ds. lecznictwa oraz po. ordynatora Oddziału III Całodobowego w Szpitalu Psychiatrycznym we Wrocławiu.
Aktualnie od października 2019 r. ordynator Oddziału I Całodobowego w Szpitalu Psychiatrycznym (DCZP Sp. z o.o.) we Wrocławiu; od października 2020 r. zatrudniony na stanowisku profesora na Uniwersytecie Rzeszowskim.
Doświadczenie zawodowe: od ukończenia studiów praca zarówno w oddziałach stacjonarnych i w oddziale dziennym psychiatrycznym; psychiatria konsultacyjna (Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu, domy pomocy społecznej, zakłady opiekuńczo-lecznicze); psychiatria ambulatoryjna - poradnie zdrowia psychicznego, prywatna praktyka lekarska.
Ponad 25 lat pracy jako nauczyciel akademicki - wykładowca psychiatrii dla studentów medycyny, autor ponad 100 publikacji i doniesień zjazdowych z zakresu psychiatrii.
Posiada również doświadczenie w opiniowaniu sądowo-psychiatrycznym.
Od 1998 r. prowadzi Prywatny Gabinet Psychiatryczny.
Sporządza prywatne opinie sądowe (po wcześniejszym zapoznaniu się z przedmiotem sprawy) w sprawach cywilnych.
Ukończył w 1999 r. kurs terapii psychodynamicznej.

 


lek. Aleksandra Brożbar
lek. Aleksandra Brożbar-Chudzicka
specjalistka psychiatrii dorosłych

 

Absolwentka kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Koszycach. Jest specjalistką psychiatrii dorosłych. Na co dzień pracuje w Klinicznym Oddziale Psychiatrii Ogólnej w Rzeszowie. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę z zakresu psychiatrii uczestnicząc w konferencjach, kursach oraz czytając specjalistyczną literaturę. W pracy stawia na empatię oraz holistyczne podejście do problemów pacjentów.

 


lek. Maria Mrozek  
lek. Maria Mrozek
specjalistka psychiatrii dzieci i młodzieży

 

Lekarka, specjalistka psychiatrii dzieci i młodzieży, przez 8 lat pracowała w Klinicznym Oddziale Psychiatrii dla Dzieci i młodzieży w Łańcucie, obecnie pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego i Poradni Autyzmu. Przyjmuje tylko dzieci poniżej 11. roku życia.


lek. Maciej Śliwa  
lek. Maciej Śliwa
lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii dorosłych

 

Absolwent Wydziału Lekarskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Jest lekarzem w trakcie specjalizacji z psychiatrii. Początkowo doświadczenie zdobywał w oddziale ogólnopsychiatrycznym kobiecym w MSCZ Pruszków. Aktualnie pracuje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Nr 1 w Rzeszowie w Oddziale Psychiatrii Ogólnej oraz w poradni leczenia nerwic. Dodatkowo, od roku poszerza swoje kompetencje prowadząc zajęcia ze studentami wydziału lekarskiego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Swoim podopiecznym pomaga holistycznie. Stale podnosi swoje kompetencje, biorąc udział w licznych konferencjach naukowych, kursach, czytając najnowsze wytyczne oraz specjalistyczną literaturę.

 


lek. Katarzyna Kowalewska 
lek. Katarzyna Kowalewska
lekarka w trakcie specjalizacji z psychiatrii dzieci i młodzieży

 

Przyjmuje dzieci powyżej 10 roku życia.
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, gdzie w Klinice Psychiatrii odbyła paromiesięczny staż w zakresie leczenia osób dorosłych oraz angażowała się w działalność naukową. Obecnie pracuje w Centrum Medycznym w Łańcucie, realizując program specjalizacji w zakresie psychiatrii dzieci i młodzieży na całodobowym oddziale stacjonarnym wraz z izbą przyjęć. Doświadczenie zawodowe zdobywa również na licznych konferencjach i szkoleniach. Dla Pani Doktor ważne jest holistyczne podejście do pacjenta i branie pod uwagę także stanu somatycznego w diagnostyce.

 


mgr Magdalena Socha-Sala 
mgr Magdalena Socha-Sala
psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia, psychodietetyk, spec. żywienia człowieka

 

Jestem magistrem psychologii, magistrem technologii żywności i żywienia człowieka, psychodietetyczką oraz psychoterapeutką w trakcie szkolenia. Moje edukacyjne osiągnięcia obejmują dodatkowo studia podyplomowe z Dietetyki i planowania żywienia oraz Psychodietetyki.  W swojej praktyce integruję wiedzę dietetyczną z psychologią oraz podejściem psychodynamicznym.  Blisko mi także do terapii psychosomatycznej oraz uważności (mindfulness i bodyfulness) i te elementy wdrażam w pracy z pacjentem. 

 W obszarze PSYCHOLOGII pracuję z osobami:

*doświadczającymi nadmiernego pobudzenia, wybuchów złości, lęku, fobii;

*doświadczającymi rezygnacji i braku motywacji do działania;

* z niezdolnością do odczuwania, brakiem wigoru, anhedonią, depresją;

*chcącymi poprawić komunikację i relacje z najbliższymi;

*chcącymi ograniczyć wpływ stresu na ich życie;

*w życiowych kryzysach;

 W obszarze PSYCHODIETETYKI/PSYCHOTERAPII pracuję z osobami:

*chcącymi nauczyć się uważnego jedzenia;

*chcącymi wyjść z błędnego koła stosowania restrykcyjnych diet;

*chorujących na otyłość olbrzymią i niedowagę;

*doświadczającymi niechęci i nienawiści w stosunku do własnego ciała i wyglądu;

*ze zdiagnozowanymi zaburzeniami odżywiania lub podejrzewających u siebie zo: anoreksją, bulimią, kompulsywnym objadaniem się;

*prowokującymi wymioty, objadającymi się, uzależnionymi od słodyczy, fast foodów itp.

*osobami somatyzującymi;

*osobami doświadczającymi dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (zaburzenia osi mózgowo-jelitowej)

Z kim pracuje:

dzieci od 8 lat, młodzież, dorośli

 


mgr Maria Wojtanowska 
mgr Maria Wojtanowska
psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkoły psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym

 

Pracuje z dziećmi, młodzieżą, młodymi dorosłymi (do 25 roku życia), udziela konsultacji dla rodziców.
Ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia na Akademii Ignatianum w Krakowie, podczas których realizowała także przygotowanie pedagogiczne. Odbyła roczny kurs z diagnozy i psychoterapii dzieci i młodzieży w Ośrodku Terapii Poznawczo-Behawioralnej MENSANA w Krakowie.
Jest w trakcie 4-letniego szkolenia Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Instytucie Poznawczym w Krakowie, który posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPiB). Doświadczenie zawodowe zdobywała poprzez wolontariaty, staże i pracę m.in. w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej (POW Sobieskiego) w Krakowie, Ośrodku Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach, Turystyce Aktywnej TRAMPUS (turnus rehabilitacyjny), Ośrodku Kuratorskim Nr 1 przy Sądzie Rejonowym dla Krakowa Nowej Huty, NZOZ Psychomedic.pl Klinice Psychologiczno-Psychiatrycznej w Krakowie. Aktualnie pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 2 w Rzeszowie.

 


lek. Beata Rzepka-Migut 
lek. Beata Rzepka-Migut
lekarka w trakcie specjalizacji z neurologii dziecięcej

 

Od 2018 roku pracuje w Klinice Neurologii Dziecięcej i Pediatrii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Członek Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych. Uczestnik licznych konferencji naukowych polskich i zagranicznych w dziedzinie neurologii i neurologii dziecięcej. Autor pełnotekstowych artykułów w czasopismach medycznych polskich i zagranicznych, dotyczących padaczki, autyzmu oraz chorób neurodegeneracyjnych. Stale poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach, m.in.: ,,Wczesna diagnostyka neurorozwojowa uszkodzeń układu nerwowego niemowląt wg Vojty'', ,,USG głowy''. W praktyce zawodowej najbardziej interesuje się zaburzeniami rozwoju psychoruchowego, chorobami rzadkimi oraz padaczką.

 


lek. Aleksandra Wantrych-Staszczak 
lek. Aleksandra Wantrych-Staszczak
lekarka w trakcie specjalizacji z psychiatrii dorosłych

 

Absolwentka kierunku lekarskiego Kolegium Nauk Medycznych na Uniwersytecie Rzeszowskim. Rezydentka w trakcie specjalizacji z psychiatrii dorosłych. Na co dzień pracuje w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie na Oddziale Psychiatrii Ogólnej. Regularnie uczestniczy w konferencjach i szkoleniach, aby poszerzać swoją wiedzę w dziedzinie psychiatrii. W swojej pracy wierzy w holistyczne podejście do zdrowia psychicznego, łącząc wiedzę medyczną z empatią i zrozumieniem.

 


lek. Jakub Szewczyk 
lek. Jakub Szewczyk
lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii dzieci i młodzieży

 

Ważna adnotacja: udziela TYLKO KONSULTACJI ONLINE.
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W trakcie studiów odbywał liczne praktyki kliniczne zarówno w kraju, jak i za granicą – m.in. w Lublanie (Słowenia) oraz w Porto (Portugalia). Szkolenie specjalizacyjne realizuje w Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Wolskim w Warszawie. Obecnie odbywa staż w Oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala Babińskiego w Krakowie. W codziennej pracy stawia na empatię, indywidualne podejście do pacjenta oraz uwzględnienie jego kontekstu rodzinnego i środowiskowego. Zajmuje się kompleksową diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży. Szczególnie interesuję się tematyką zaburzeń nastroju u młodzieży, spektrum autyzmu (ASD) oraz zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD). Przyjmuje pacjentów w języku polskim i angielskim.
Przyjmuje wyłącznie pacjentów powyżej 13. roku życia.