dr hab. n. med. lek. Przemysław Pacan prof. UR specjalista psychiatrii dorosłych
Ukończył w 1993 r. Akademię Medyczną we Wrocławiu. W latach 1994-2019 zatrudniony w Katedrze i Klinice Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W latach 2002-2004 dyrektor ds. lecznictwa oraz po. ordynatora Oddziału III Całodobowego w Szpitalu Psychiatrycznym we Wrocławiu. Aktualnie od października 2019 r. ordynator Oddziału I Całodobowego w Szpitalu Psychiatrycznym (DCZP Sp. z o.o.) we Wrocławiu; od października 2020 r. zatrudniony na stanowisku profesora na Uniwersytecie Rzeszowskim. Doświadczenie zawodowe: od ukończenia studiów praca zarówno w oddziałach stacjonarnych i w oddziale dziennym psychiatrycznym; psychiatria konsultacyjna (Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu, domy pomocy społecznej, zakłady opiekuńczo-lecznicze); psychiatria ambulatoryjna - poradnie zdrowia psychicznego, prywatna praktyka lekarska. Ponad 25 lat pracy jako nauczyciel akademicki - wykładowca psychiatrii dla studentów medycyny, autor ponad 100 publikacji i doniesień zjazdowych z zakresu psychiatrii. Posiada również doświadczenie w opiniowaniu sądowo-psychiatrycznym. Od 1998 r. prowadzi Prywatny Gabinet Psychiatryczny. Sporządza prywatne opinie sądowe (po wcześniejszym zapoznaniu się z przedmiotem sprawy) w sprawach cywilnych. Ukończył w 1999 r. kurs terapii psychodynamicznej.
lek. Aleksandra Brożbar-Chudzicka specjalistka psychiatrii dorosłych
Absolwentka kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Koszycach. Jest specjalistką psychiatrii dorosłych. Na co dzień pracuje w Klinicznym Oddziale Psychiatrii Ogólnej w Rzeszowie. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę z zakresu psychiatrii uczestnicząc w konferencjach, kursach oraz czytając specjalistyczną literaturę. W pracy stawia na empatię oraz holistyczne podejście do problemów pacjentów.
lek. Maria Mrozek specjalistka psychiatrii dzieci i młodzieży
Lekarka, specjalistka psychiatrii dzieci i młodzieży, przez 8 lat pracowała w Klinicznym Oddziale Psychiatrii dla Dzieci i młodzieży w Łańcucie, obecnie pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego i Poradni Autyzmu. Przyjmuje tylko dzieci poniżej 11. roku życia.
lek. Maciej Śliwa lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii dorosłych
Absolwent Wydziału Lekarskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Jest lekarzem w trakcie specjalizacji z psychiatrii. Początkowo doświadczenie zdobywał w oddziale ogólnopsychiatrycznym kobiecym w MSCZ Pruszków. Aktualnie pracuje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Nr 1 w Rzeszowie w Oddziale Psychiatrii Ogólnej oraz w poradni leczenia nerwic. Dodatkowo, od roku poszerza swoje kompetencje prowadząc zajęcia ze studentami wydziału lekarskiego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Swoim podopiecznym pomaga holistycznie. Stale podnosi swoje kompetencje, biorąc udział w licznych konferencjach naukowych, kursach, czytając najnowsze wytyczne oraz specjalistyczną literaturę.
lek. Katarzyna Kowalewska lekarka w trakcie specjalizacji z psychiatrii dzieci i młodzieży
Przyjmuje dzieci powyżej 10 roku życia. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, gdzie w Klinice Psychiatrii odbyła paromiesięczny staż w zakresie leczenia osób dorosłych oraz angażowała się w działalność naukową. Obecnie pracuje w Centrum Medycznym w Łańcucie, realizując program specjalizacji w zakresie psychiatrii dzieci i młodzieży na całodobowym oddziale stacjonarnym wraz z izbą przyjęć. Doświadczenie zawodowe zdobywa również na licznych konferencjach i szkoleniach. Dla Pani Doktor ważne jest holistyczne podejście do pacjenta i branie pod uwagę także stanu somatycznego w diagnostyce.
mgr Magdalena Socha-Sala psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia, psychodietetyk, spec. żywienia człowieka
Jestem magistrem psychologii, magistrem technologii żywności i żywienia człowieka, psychodietetyczką oraz psychoterapeutką w trakcie szkolenia. Moje edukacyjne osiągnięcia obejmują dodatkowo studia podyplomowe z Dietetyki i planowania żywienia oraz Psychodietetyki. W swojej praktyce integruję wiedzę dietetyczną z psychologią oraz podejściem psychodynamicznym. Blisko mi także do terapii psychosomatycznej oraz uważności (mindfulness i bodyfulness) i te elementy wdrażam w pracy z pacjentem.
*doświadczającymi rezygnacji i braku motywacji do działania;
* z niezdolnością do odczuwania, brakiem wigoru, anhedonią, depresją;
*chcącymi poprawić komunikację i relacje z najbliższymi;
*chcącymi ograniczyć wpływ stresu na ich życie;
*w życiowych kryzysach;
W obszarze PSYCHODIETETYKI/PSYCHOTERAPII pracuję z osobami:
*chcącymi nauczyć się uważnego jedzenia;
*chcącymi wyjść z błędnego koła stosowania restrykcyjnych diet;
*chorujących na otyłość olbrzymią i niedowagę;
*doświadczającymi niechęci i nienawiści w stosunku do własnego ciała i wyglądu;
*ze zdiagnozowanymi zaburzeniami odżywiania lub podejrzewających u siebie zo: anoreksją, bulimią, kompulsywnym objadaniem się;
*prowokującymi wymioty, objadającymi się, uzależnionymi od słodyczy, fast foodów itp.
*osobami somatyzującymi;
*osobami doświadczającymi dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (zaburzenia osi mózgowo-jelitowej)
Z kim pracuje:
dzieci od 8 lat, młodzież, dorośli
mgr Maria Wojtanowska psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkoły psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym
Pracuje z dziećmi, młodzieżą, młodymi dorosłymi (do 25 roku życia), udziela konsultacji dla rodziców. Ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia na Akademii Ignatianum w Krakowie, podczas których realizowała także przygotowanie pedagogiczne. Odbyła roczny kurs z diagnozy i psychoterapii dzieci i młodzieży w Ośrodku Terapii Poznawczo-Behawioralnej MENSANA w Krakowie. Jest w trakcie 4-letniego szkolenia Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Instytucie Poznawczym w Krakowie, który posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPiB). Doświadczenie zawodowe zdobywała poprzez wolontariaty, staże i pracę m.in. w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej (POW Sobieskiego) w Krakowie, Ośrodku Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach, Turystyce Aktywnej TRAMPUS (turnus rehabilitacyjny), Ośrodku Kuratorskim Nr 1 przy Sądzie Rejonowym dla Krakowa Nowej Huty, NZOZ Psychomedic.pl Klinice Psychologiczno-Psychiatrycznej w Krakowie. Aktualnie pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 2 w Rzeszowie.
lek. Beata Rzepka-Migut lekarka w trakcie specjalizacji z neurologii dziecięcej
Od 2018 roku pracuje w Klinice Neurologii Dziecięcej i Pediatrii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Członek Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych. Uczestnik licznych konferencji naukowych polskich i zagranicznych w dziedzinie neurologii i neurologii dziecięcej. Autor pełnotekstowych artykułów w czasopismach medycznych polskich i zagranicznych, dotyczących padaczki, autyzmu oraz chorób neurodegeneracyjnych. Stale poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach, m.in.: ,,Wczesna diagnostyka neurorozwojowa uszkodzeń układu nerwowego niemowląt wg Vojty'', ,,USG głowy''. W praktyce zawodowej najbardziej interesuje się zaburzeniami rozwoju psychoruchowego, chorobami rzadkimi oraz padaczką.
lek. Aleksandra Wantrych-Staszczak lekarka w trakcie specjalizacji z psychiatrii dorosłych
Absolwentka kierunku lekarskiego Kolegium Nauk Medycznych na Uniwersytecie Rzeszowskim. Rezydentka w trakcie specjalizacji z psychiatrii dorosłych. Na co dzień pracuje w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie na Oddziale Psychiatrii Ogólnej. Regularnie uczestniczy w konferencjach i szkoleniach, aby poszerzać swoją wiedzę w dziedzinie psychiatrii. W swojej pracy wierzy w holistyczne podejście do zdrowia psychicznego, łącząc wiedzę medyczną z empatią i zrozumieniem.
lek. Jakub Szewczyk lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii dzieci i młodzieży
Ważna adnotacja: udziela TYLKO KONSULTACJI ONLINE. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W trakcie studiów odbywał liczne praktyki kliniczne zarówno w kraju, jak i za granicą – m.in. w Lublanie (Słowenia) oraz w Porto (Portugalia). Szkolenie specjalizacyjne realizuje w Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Wolskim w Warszawie. Obecnie odbywa staż w Oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala Babińskiego w Krakowie. W codziennej pracy stawia na empatię, indywidualne podejście do pacjenta oraz uwzględnienie jego kontekstu rodzinnego i środowiskowego. Zajmuje się kompleksową diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży. Szczególnie interesuję się tematyką zaburzeń nastroju u młodzieży, spektrum autyzmu (ASD) oraz zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD). Przyjmuje pacjentów w języku polskim i angielskim. Przyjmuje wyłącznie pacjentów powyżej 13. roku życia.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności