Studenci mają prawo do wyboru lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (rodzinnego) na takich samych zasadach jak wszyscy inni pacjenci. Podejmując naukę w innym mieście niż to, w którym się mieszka na stałe, należy pamiętać o wyborze lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w miejscu odbywania studiów.

W szczególności rekomendujemy studentom Przychodnię Rodzinną NZOZ SOKRATES zlokalizowaną w Rzeszowie przy ul. Granicznej 4B (wieżowiec usługowo – mieszkalny na rogu ul. Kwiatkowskiego i Powstańców Warszawy) Tel. 17 22 99 222

Przychodnia Rodzinna położona jest w bardzo bliskiej odległości od DS LAURA i DS FILON (Rzeszów, ul. Cicha).

Do Przychodni Rodzinnej NZOZ SOKRATES można również łatwo dotrzeć z Domów Studenckich na Zalesiu – autobusy nr 5, 10, 18, 40 oraz Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej - autobusy nr 0A, 11, 18, 29, 32, 36, 40.

Osoby mieszkające w Domu Studenckim OLIMP (Rzeszów, ul. Siemieńskiego) mogą wybrać zlokalizowaną w pobliżu Przychodnię POZ nr 1 NZOZ SOKRATES, Rzeszów, ul. Siemiradzkiego 4, tel. 17 85 335 76.

Warunkiem bezpłatnego korzystania z pełnego pakietu świadczeń lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (rodzinnego) od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00, jest prawidłowo wypełniona deklaracja wyboru lekarza POZ.

Druk deklaracji dostępny jest pdftutaj.

W godzinach nocnych, w soboty, niedziele oraz święta pomoc medyczna jest udzielana w każdym szpitalu i przychodni posiadającej umowę na opiekę nocną w każdym miejscu na terenie całego kraju, gdzie w danym momencie przebywa pacjent, bez względu na miejsce złożenia przez niego deklaracji i bez konieczności kolejnego jej składania.